Zmarł Jan Stawiński z Nowej Wsi, najstarszy mieszkaniec gminy Rydzyna i powiatu leszczyńskiego. W kwietniu br. skończył 102 lata.

Jan Stawiński urodził się 1 kwietnia 1917 r. w Nowej Wsi w gminie Rydzyna, w której mieszkał całe życie. W czasie swego zawodowego życia prowadził gospodarstwo rolne i był zawodowym kolejarzem, pracował na stacjach kolejowych w Lesznie i Kąkolewie. W 1946 r. ożenił się z Pelagią Pacholską, z którą miał trzy córki.

Dwa lata temu Jan Stawiński, w obecności rodziny i zaproszonych gości, m.in. starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka oraz burmistrza Rydzyny Kornela Malcherka, uroczyście obchodził swoje setne urodziny.

fot: E.Baldys