Jury konkursu „21 Prezentacje – Leszno 2020. Na początku zmieniła się pogoda” uhonorowało artystów w nim uczestniczących. Jedną z głównych nagród ufundował powiat leszczyński.

Organizatorem konkursu „21 Prezentacje – Leszno 2020. Na początku zmieniła się pogoda” było Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie. Na konkurs 44 artystów nadesłało 100 prac.

I Nagroda - Prezydenta Miasta Leszna

Joanna Imielska

… za wyjątkową subtelność w kreowaniu przestrzeni metaforycznych, gdzie indywidualny ślad staje się uniwersalną opowieścią o przeszłości, teraźniejszości  i przyszłości.

II Nagroda - Dyrektora Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie

Katarzyna Jurga

… za oryginalne odkrycie wzorów towarzyszących w życiu codziennym i „ocalenie od zapomnienia” dzięki wymagającej technice ich transpozycji.

III Nagroda - Starosty Leszczyńskiego

Dominik Samol

… za epicką formę, która pozwoliła na odtworzenie historii rodzinnego domu, który stał się metaforą przemijania i symbolem pamięci.

Nagroda Jury

Marta Bosowska

… za wyrazistą i konsekwentną postawę w tworzeniu historii, w których to, co osobiste staje się wymownym zapisem pokolenia kobiet.

Nagroda Przewodniczącej Jury

Jakub Gołembski

… za przekonanie, że sztuka ma siłę sprawczą, a „poszukiwanie” może stać się przyczynkiem do twórczego eksperymentu.

Marek Bańkowiak

… za przekonujący wizualnie, a zarazem dramatyczny obraz samotności.

Nagroda - Promocja Młodych

Bogna Karpińska

… za połączenie poetyckości z rygorem technologii i otwarciem na pierwiastek przypadku w sztuce.

Prace artystów można do 6 listopada br. oglądać w Galerii w Ratuszu w Lesznie oraz w Galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie. Zadaniem zwiedzających będzie wypełnienie kuponu z podaniem swojej propozycji najlepszej pracy prezentowanej na wystawie. "Nagroda Publiczności” zostanie przyznana autorowi pracy prezentowanej na wystawie, który uzyska największą liczbę głosów. Wypełniony kupon należy złożyć do specjalnie przygotowanych pojemników. Wśród osób głosujących zostaną rozlosowane nagrody.

Oprowadzanie online po wystawie pokonkursowej