Starostwo Powiatowe w Lesznie rozstrzygnęło przetarg na odmulenie rowów melioracyjnych przy drogach powiatowych. W ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy w sześciu gminach zostaną wykonane prace na 24 km rowów.

Przetarg był podzielony na dwie części. Na wykonanie odmulania rowów przydrożnych – melioracyjnych przy drogach powiatowych w gminach Święciechowa i Włoszakowice złożono 10 ofert. Najtaniej – za 25,7 tys. zł - prace chciała wykonać spółka Loong z Sierakowa koło Rawicza i z nią została podpisana umowa.

Druga część przetargu obejmowała w gminach Lipno, Krzemieniewo, Rydzyna i Osieczna nie tylko wykonanie prac melioracyjnych, ale także wywiezienie urobku. Spośród ośmiu złożonych ofert, najtańsza - 63,4 tys. zł - należała do firmy Usługi Minikoparką i Wodno-Kanalizacyjne Macieja Gajowego z Pakosławia.

- W tym roku odmulimy 24 km rowów. Prace zostaną wykonane w ciągu czterech miesięcy – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.