Trener Roman Jankowski, redaktor naczelny Panoramy Leszczyńskiej Robert Lewandowski i trener Piotr Baron

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Emil Sajfutdinow i trener „byków” Piotr Baron to zwycięzcy plebiscytu redakcji Panoramy Leszczyńskiej na najpopularniejszych sportowców i trenerów  regionu leszczyńskiego w 2020 r. Tradycyjnie plebiscyt był objęty patronatem m.in. przez starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Tradycyjnie w regionie leszczyńskim najpopularniejszą dyscypliną jest żużel i to reprezentanci czarnego sportu dominują w kolejnych edycjach plebiscytu. Zgodnie z przewidywaniami jego zwycięzcą w 2020 r. wśród sportowców także został żużlowiec – to Emil Sajfutdinow. Całe podium należy do mistrza Polski 2020 Fogo Unia Leszno – drugi był Piotr Pawlicki, a trzeci - Jaimon Lidsey.

Także w gronie trenerów nie było zaskoczenia – plebiscyt wygrał menedżer Fogo Unii Leszno Piotr Baron. Drugie miejsce zajął Tomasz Trznadel, szkoleniowiec zawodników GI Malepszy Futsal Leszno, a trzecie - Roman Jankowski – trener Fogo Unii Leszno i Kolejarza Rawicz.

Tradycyjnie plebiscyt odbywał się pod patronatami prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka i starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. 42 jego edycja zorganizowana została w nowej formule – najpopularniejszych sportowców i trenerów wskazywali eksperci, w tym m.in. wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski. Z uwagi na obostrzenia sanitarne redakcja Panoramy Leszczyńskiej nie organizowała także corocznego podsumowania plebiscytu.

fot. A.Bartkowiak leszno.naszemiasto.pl

Wyniki 42 Plebiscytu na najpopularniejszych zawodników i trenerów regionu leszczyńskiego w 2020 r.

Sportowcy

1. Emil Sajfutdinov – żużel (FOGO Unia Leszno)

2. Piotr Pawlicki – żużel (FOGO Unia Leszno)

3. Jaimon Lidsey – żużel (FOGO Unia Leszno)