Społeczeństwo Leszna i powiatu leszczyńskiego uczciło 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość patriotyczna z udziałem kompanii honorowej i orkiestry wojskowej odbyła się pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno.

Pamięć o żołnierzach walczących za ojczyznę i ofiarach II wojny światowej uczczono w sposób wyjątkowo uroczysty. Przede wszystkim licznie reprezentowana była społeczność leszczyńskich szkół. W manifestacji pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno uczestniczyli dwaj posłowie, przedstawiciele samorządów Leszna i powiatu leszczyńskiego, wielu instytucji państwowych i społecznych oraz mieszkańcy.

Wojsko zapewniło uroczystą oprawę, kompania reprezentacyjna oddała salwę honorową, odczytano tez apel pamięci. Na czele mundurowych stał gen. Jarosław Mika,. Dowódca 11 lubuskiej dywizji kawalerii pancernej z Żagania, w skład której wchodzi 4 zielonogórski pułk przeciwlotniczy z dywizjonami stacjonującym w leszczyńskich koszarach.

W imieniu mieszkańców powiatu leszczyńskiego kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno złożyli przewodniczący rady powiatu Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak i skarbnik Marcin Wydmuch.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_Wojsko_1_wrzesnia_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}