Członkowie wszystkich komisji Rady Powiatu Leszczyńskiego obradowali na wyjazdowym posiedzeniu w Górznie. Gospodarzami radnych były Iwona Stiller, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Magdalena Wilk, dyrektor SP ZOZ MSW Centrum Rehabilitacji w Górznie.

Radni zaopiniowali materiały i uchwały na sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Dyrektor ZSS w Górznie Iwona Stiller przedstawiła pomieszczenia należące do prowadzonej przez samorząd powiatowy szkoły. Część z nich została wyremontowana, zaadoptowane zostały także nowe pomieszczenia na sale lekcyjne i zaplecze techniczne. Aktualnie szkoła dysponuje 10 salami przeznaczonymi dla uczniów szkoły oraz dla dzieci przebywających na turnusach rehabilitacyjnych w MSW Centrum Rehabilitacji.

Radni zapoznali sie także z zakresem prowadzonych inwestycji na drogach powiatu. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przestawił główne założenia inwestycyjne powiatu w 2017 r. Samorzadowcy wizytowali także drogę Garzyn – Górzno. Aktualnie na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie prowadzone są tam dwie inwestycje: przebudowę drogi  4788P, gdzie właśnie trwają zaawansowane prace, które wymusiły zamknięcie drogi do 4 sierpnia br. Druga inwestycja to budowa  ścieżki rowerowej wzdłuż przebudowywanego odcinka drogi, współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.