Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie prowadzi nabór do tak zwanej służby przygotowawczej.  Wszyscy chętni mogą uzyskać szczegółowe informacje pod nr tel. 261677224 lub na www.leszno.wku.wp.mil.p

OGŁOSZENIE WKU W LESZNIE

W związku z uruchomieniem służby przygotowawczej w maju w 2018 roku Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie prowadzi nabór na podstawowe przeszkolenie wojskowe. Odbycie służby przygotowawczej umożliwia w przyszłości podjęcie służby zawodowej.

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne i nie rodzi żadnych zobowiązań wobec wojska. Osoba odbywająca służbę przygotowawczą przez okres szkolenia otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie.

Oferta skierowana jest również do osób zatrudnionych i pobierających naukę w trybie zaocznym. Pracodawca na czas szkolenia ma obowiązek udzielić urlopu bezpłatnego. Wnioski można składać bezpośrednio w WKU w Lesznie ul. Zamenhofa 32.

Szczegóły na stronie internetowej WKU w Lesznie www.leszno.wku.wp.mil.pl w zakładce „Służba przygotowawcza”

oraz pod nr tel. 261 677 224.

Dokumenty jakie musisz dostarczyć:

- wniosek (otrzymasz od nas na miejscu)
- świadectwo lub dyplom potwierdzający poziom wykształcenia
- dowód osobisty
- książeczka wojskowa

Na przeszkolenie może być powołana osoba która spełnia następujące warunki:

- zdolność do czynnej służby wojskowej kategoria zdrowia „A”
- wykształcenie co najmniej gimnazjalne
- nie karalność za przestępstwa umyślne

Służba przygotowawcza