W Osiecznej odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski organizowany z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Piętnastokilometrowa trasa wiodła wokół jeziora Łoniewskiego z Osiecznej przez Świerczynę, Grodzisko, Łoniewo i z powrotem do Osiecznej.

Patronat honorowy nad imprezą objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uczestniczyło w nim 45 kolarzy. Zawodnicy mieli do pokonania trzy 15-kilometrowe dystanse. Wyścig był punktowany do Challenge Komisji Masters PZKol.

Na 60-kilometrowym odcinku zwyciężył Sławomir Spławski, Merx Team Wrągowiec, przed Pawłem Wasińskim, ze Strefasportu.pl MW Invest i Mirosławem Jaszowskim z Chocianowa.

3 pętle  15-kilomerowe najszybciej pokonał Józef Szeibe, Strefasportu.pl MV Invest Group, drugi był Jerzy Drzewiecki, Merx, a trzeci Waldemar Twardziszewski, Red-ox Champion Podgórzyn.

Najlepszy czas na 30 kilometrów uzyskała Monika Lorenc, OTC Oborniki. Druga była Mariola Posmyk, Diversey Team i na trzeciej pozycji Patrycja Langner ze Starego Bojanowa.

Fot. Ultimasport.pl