Leszno to kolejne miasto, które włączyło się w akcję „Odblask to nie obciach”. Przez najbliższe pół roku po ulicach Leszna i drogach powiatu leszczyńskiego kursować będzie autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji z Leszna, który będzie promował dbanie o bezpieczeństwo komunikacyjne.

Przed meczem żużlowej Ekstraligi Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław, w obecności zawodników gospodarzy Jarosława Hampela i Janusza Kołodzieja, zaprezentowany został wyjątkowy autobus, który będzie wsparciem i wizytówką akcji „Odblask to nie obciach”. Odbywa się ona pod patronatem prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka, a jednym z jej partnerów jest Starostwo Powiatowe w Lesznie.

- Bezpieczeństwo nie ma granic, więc musimy o nie stale dbać – wyjaśnia ideę inicjator akcji Sławomir Piotrowski z Bydgoszczy. - Większość z nas ma kamizelki i elementy odblaskowe, ale ich nie używa. Dlatego w naszych działaniach skupiliśmy się na tym, żeby spróbować zmienić mentalność ludzi i przekonać ich do tego, że nawet najmniejszy odblask może nam uratować życie.

Celem akcji jest przekonanie ludzi do tego, aby w końcu zaczęli nosić odblaski, żeby zdali sobie sprawę, że to nie jest żaden obciach. Większość szuka różnych wymówek i pretekstów, a niewielu myśli o tym, że nawet mały odblask może uratować zdrowie lub życie. Dlatego w ramach akcji przez pół roku po ulicach Leszna i drogach powiatu leszczyńskiego kursować będzie autobus MZK z hasłem, które ma być jeżdżącą prowokacją. Ponadto osobom dorosłym i dzieciom, m.in. w Starostwie Powiatowym w Lesznie, udostępniane będą „magiczne tuby”, dzięki którym można przekonać się, jak widoczna jest osoba ubrana w odblaski, a jak ta, która ich nie posiada.

Partnerem akcji „Odblask to nie obciach” jest Starostwo Powiatowe w Lesznie.

{gallery}2018/artykuly/Leszno_autobus_odblask_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Logo strony