Największa w historii powiatu leszczyńskiego inwestycja została oficjalnie zakończona. To warta 56,6 mln zł przebudowa i budowa drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Uroczyste zakończenie inwestycji zorganizowano na granicy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego. Przebudowano i zbudowano łącznie 28 km dróg na trasie Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny – Boguszyn - węzeł Nietążkowo na drodze ekspresowej S5. Inwestycja kosztowała ok. 56,6 mln zł, z czego 36,7 mln zł stanowiło dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Prace na terenie powiatu leszczyńskiego wykonała spółka Colas Polska, a na terenie powiatu kościańskiego – spółka Budimex. Inwestycja powstała we współpracy pięciu samorządów – lidera projektu powiatu leszczyńskiego i partnera – powiatu kościańskiego oraz gmin Śmigiel, Włoszakowice i Wijewo.

W uroczystym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. Zofia Szalczyk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, starosta leszczyński Jarosława Wawrzyniak, starosta kościański Bernard Turski, burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra, wójt Wijewa Mieczysław Drożdżyński oraz wielu zaproszonych gości.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_otwarcie_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE Nietazkowo