83 żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło w Lesznie przysięgę wojskową.

Przysięga odbyła się w koszarach 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego. Złożyło ją 83 żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przeszli jesienne przeszkolenie. Było to już trzecie zaprzysiężenie ochotników z Wielkopolski.
Uroczyste ślubowanie odbyło się w obecności dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generała dywizji Wiesława Kukuły.
Wśród ślubujących byli przedstawiciele różnych zawodów m.in. górnicy, informatycy, nauczyciele, fizjoterapeuci, handlowcy, mechanicy, studenci, rolnicy, sportowcy.

Na placu apelowym oprócz żołnierzy składających przysięgę licznie zgromadziły się ich rodziny, władze samorządowe, w tym wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz mieszkańcy Leszna.

Fot. Michał Wiśniewski

{gallery}2018/artykuly/Leszno_wojsko_przysiega,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}