Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przekaże bezpłatnie gminie Włoszakowice plażę Pudełkowo w Boszkowie. Wójt Stanisław Waligóra zobowiązał się do zagospodarowania tego terenu, ma powstać ciąg pieszo – rowerowy oraz boisko do badmintona.

Darowizna plaży Pudełkowo w Boszkowie to kolejny etap porządkowania stanu prawnego nieruchomości położonych wokół Jeziora Dominickiego. W sierpniu 2015 r. Rada Gminy Włoszakowice zgodziła się na bezpłatne przejęcie nieruchomości o powierzchni ok. 1,5 ha, położonej przy jeziorze. Działka z plażą Pudełkowo należy do Skarbu Państwa, w imieniu którego zarządza nią starosta leszczyński. Jej wartość to ok. 70 tys. zł.

- Doszliśmy z samorządem Włoszakowic do porozumienia, że najkorzystniejszym rozwiązaniem dla prawidłowego zagospodarowania plaży Pudełkowo w Boszkowie będzie przekazanie jej gminie, która przygotowała koncepcję wykonania ciągu pieszo-rowerowego wokół Jeziora Dominickiego. Wkrótce podpisany będzie akt notarialny  – informuje starosta Jarosław Wawrzyniak.

W ub.r. w przetargu starosta sprzedał w Boszkowie nieruchomość Skarbu Państwa. Tzw. plażę kolejową kupili współwłaściciele graniczących z działką ośrodków wypoczynkowych.

- W związku z protestami mieszkańców Leszna przeciwko tej transakcji zadeklarowałem wówczas, że w niedługim czasie uregulowany zostanie stan prawny kolejnych plaż Jeziora Dominickiego. Przekazanie Pudełkowa gminie Włoszakowice pozwoli samorządowi na atrakcyjne i kompleksowe zagospodarowanie często odwiedzanego latem miejsca w Boszkowie. Będzie miała status największej plaży publicznej w Boszkowie – tłumaczy starosta Jarosław Wawrzyniak.

Wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra podczas rokowań na temat przekazania nieruchomości na cele rekreacyjno-turystyczne zobowiązał się do budowy na promenadzie ciągu pieszo – rowerowego oraz w jej pobliżu boiska do badmintona. Jeśli gmina nie wykona tych prac, nieruchomość wróci do Skarbu Państwa.

- Prowadzimy jeszcze z gminą Włoszakowice rozmowy na temat przekazanie jej nieruchomości przy plaży gminnej. Po zakończeniu rozmów i podpisaniu aktu notarialnego dostęp do wody zostanie poszerzony – zapowiada starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Wloszakowice plaza pudelkowo maly