Stan techniczny drogi powiatowej na odcinku Lipno – Osieczna należy do najgorszych w powiecie leszczyńskim. Do czasu wykonania gruntownej przebudowy obowiązywać będzie na niej ograniczenie prędkości.

Droga powiatowa nr 4767P należy do najbardziej obciążonych w powiecie leszczyńskim, zwłaszcza ruchem pojazdów ciężarowych. W przypadku wypadków w okolicach Leszna wykorzystywana jest jako objazd. Od wielu miesięcy stanowi też objazd na czas przebudowy ul. Osieckiej w Lesznie. Wieloletnie duże natężenie ruchu sprawiło, że droga ma m.in. uszkodzone krawędzie jezdni oraz pobocza i wymaga przebudowy. Inwestycja ta na odcinku od Lipna do Osiecznej i dalej przez Łoniewo i Dobramyśl do drogi krajowej nr 12 jest jednym z priorytetów powiatu leszczyńskiego w najbliższych  latach.

W najgorszym stanie znajduje się odcinek między Lipnem a Osieczną i właśnie wykonanie projektu jego przebudowy zostanie w najbliższych tygodniach zlecone przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Prace będą długie i skomplikowane, bo trzeba m.in. uzgodnić z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska wycinkę ok. 800 drzew rosnących wzdłuż drogi.

W związku z postępującą degradacją drogi na odcinku Lipno – Osieczna Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ustawił tablice do oznaczenia ograniczeń w postaci drzew w skrajni drogi oraz znaki ograniczające prędkość poza terenem zabudowanym do 60 km/h.