Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zlecił przeprowadzenie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni trzech odcinków dróg powiatowych. Prace wykonano w Robczysku, na drodze z Krzemieniewa do Bielaw oraz z Karchowa w kierunku Świerczyny.

Samorząd powiatowy co roku zleca remonty wykorzystując podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni. Metoda ta polega na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

- To skuteczna, powszechnie stosowana metoda uszczelniania spękań nawierzchni. W ten sposób zabezpieczamy na wiele lat jezdnię przed szkodliwymi działaniami wody, która niszczy jej konstrukcję. Wykonawcy remontów udzielili nam trzyletniej gwarancji na swe prace – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

W tym roku ZDP w Lesznie zlecił podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni trzech odcinków dróg. Spółka Gart z Golędzinowa za 93 tys. zł wykonała prace na ok. 3 km w Robczysku - od granicy z powiatem gostyńskim przez całą miejscowość do wyjazdu w kierunku Dąbcza. Firma Ago z Golędzinowa podpisała kontrakt z ZDP w Lesznie na prace na dwóch odcinkach. Naprawa nawierzchni na 2,3 km drogi z Karchowa w kierunku Świerczyny kosztowała 72 tys. zł, natomiast na 2 km z Krzemieniewa do Bielaw – 63 tys. zł.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak sprawdzili stan wykonanych prac na trzech zakończonych odcinkach: z Karchowa w kierunku Świerczyny, z Krzemieniewa do Bielaw i w Robczysku.

{gallery}2016/artykuly/drogi_Robczysko_Karchowo_Krzemieniewo_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Logo strony