26 drużyn z ochotniczych straży pożarnych uczestniczyło w powiatowych zawodach sportowo pożarniczych, które zorganizowano w Święciechowie. W klasyfikacji gminnej triumfowało Lipno.

Odbywające się co dwa lata zawody są strażackimi mistrzostwami powiatu leszczyńskiego. W dziewiątej edycji uczestniczyło 26 drużyn.

Zawody rozpoczęła defilada druhów i zaproszonych gości ulicami Święciechowy na boisko sportowe, przy muzyce włoszakowickiej orkiestry dętej. Trzygodzinne zawody rozegrano w konkurencjach bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe.

Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych w kategorii dziewcząt wygrała OSP Mierzejewo, przed OSP Pawłowice i OSP Wilkowice, natomiast w kategorii chłopców – OSP Wyciążkowo przed OSP Popowo Wonieskie i OSP Jabłonna. Po raz trzeci z rzędu najsilniejszą drużyną kobiecą okazała się OSP Krzycko Wielkie. Drugie miejsce zajęła OSP Bukówiec Górny, a trzecie - OSP Łoniewo. Wśród drużyn męskich zwyciężyli druhowie OSP Górzno, przed OSP Wilkowice i OSP Sądzia. W klasyfikacji gminnej wygrało Lipno, przed Krzemieniewem i Osieczną.

Mistrzostwa powiatu leszczyńskiego obserwowali starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2017/artykuly/Swieciechowa_mistrzostwa_powiatu_strazakow_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}