Dziewięcioletni Mateusz Wysokiński, zawodnik UKS Roszada Lipno, został młodzieżowym mistrzem świata w warcabach 100-polowych. To największy sukces w historii tego klubu.

W młodzieżowych mistrzostwach świata w Dąbkach koło Darłowa uczestniczyło ok. 250 zawodników z czterech kontynentów, w tym siedmiu z UKS Roszada Lipno. Zdecydowanym liderem ekipy młodych sportowców z gminy Lipno okazał się dziewięcioletni Mateusz Wysokiński, który został mistrzem świata. W dziewięciu rundach zdobył 14 punktów, rywalizował z reprezentantami Polski, Łotwy, Chin, Rosji, Ukrainy, Mongolii i Białorusi.

W mistrzostwach uczestniczyło jeszcze sześciu zawodników UKS Roszada Lipno. Wśród chłopców Sebastian Wieczorek zajął 7 miejsce, Amadeusz Zyber-Moszak – 11, Tymoteusz Myszuk – 19, a Tomasz Urbańczyk -21. Wśród dziewczyn Aleksandra Walkowska była 13, a Katarzyna Pisarska – 17.