Podpisanie umowy

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa ze spółką Strabag na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z krajową „12” do Pawłowic.

logo rfrd

Samorząd powiatowy w sierpniu ub.r. złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy 2,3 km drogi na odcinku od krajowej "12" do posesji nr 116 przy ul. Wielkopolskiej w Pawłowicach.

Najtańszą ofertę w przetargu złożyła spółka Strabag – 7.350.128 zł. Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz – przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha - podpisał umowę z pełnomocnikiem spółki Strabag Karolem Gawrońskim. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i kierownik budowy Mirosław Piotrowicz.

Zgodnie z projektem jezdnia drogi od krajowej „12” do Pawłowic po przebudowie ma mieć 7 m szerokości w terenie zabudowanym i 6 m – poza nim. Ponadto przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie też odwodnienie i 140 m nowego chodnika.

Na wykonanie  robót wykonawca ma 6 miesięcy. Na inwestycję powiat leszczyński otrzymał 3.675.164 zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę wydatków sfinansują powiat – 2.194.964 zł i gmina Krzemieniewo – 1.480.000 zł.