Przebudowa drogi w Pawłowicach

Spółka Strabag rozpoczęła  przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z krajową „12” do Pawłowic.

logo rfrd

Zgodnie z projektem jezdnia drogi powiatowej od krajowej „12” do Pawłowic zostanie przebudowana do siedmiu metrów szerokości w terenie zabudowanym i sześciu - poza nim. Ponadto m.in. przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie również jej odwodnienie oraz 140 m nowego chodnika.

Umowę pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim a Powiatem Leszczyńskim reprezentowanym przez Starostę Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka oraz Wicestarostę Macieja Wiśniewskiego na realizację powyższego zadania podpisano 16 maja 2023 r. Wartość zadania wg umowy 8,5 mln zł z czego dotacja stanowi 50% tj. 4 250 000,00 zł. W najbliższym czasie sporządzony zostanie aneks do przedmiotowej umowy regulujący wartość zadania po przetargu. Koszt zadania po przetargu wynosi 7.350.128 zł, a wartość dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosić będzie 3.675.164 zł. Resztę wydatków sfinansują powiat – 2.194.964 zł i gmina Krzemieniewo – 1.480.000 zł. Na wykonanie robót wykonawca ma 6 miesięcy.

W związku z wykonywanymi pracami mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu.