Podpsianie umowy

Powiat Leszczyński otrzymał 2 mln dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

prow

20 czerwca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Lesznie w obecności Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wojnowice.
W uroczystym podpisaniu umowy o przyznaniu pomocy na operację pn.:" Przebudowa drogi powiatowej nr 3898P na odcinku od skrzyżowania z DW432 w m. Wojnowice do km 1+010" dofinansowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w imieniu Powiatu umowę podpisali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Maciej Wiśniewski przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha. Przy podpisaniu umowy obecna była także Radna Sejmiku Województwa Zofia Szalczyk oraz radni powiatowi.

Powiat leszczyński otrzymał 2 mln zł dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę drogi powiatowej w Wojnowicach w gminie Osieczna.

Zakres inwestycji obejmie przebudowę ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do miejsca za przepustem na Kanale Obry.
Zakres prac to przebudowa jezdni, wzmocnienie jej nośności, umocnienie poboczy destruktem, przebudowę zjazdów, odtworzenie rowów przydrożnych, budowa nowego przejścia dla pieszych oraz budowę ok. 120 m chodnika.
W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy z Wykonawcą zadania i rozpoczną się prace na wskazanym odcinku.
Zadanie ma zostać zrealizowane do końca 2023 r.

umowa Wojnowice