Podpisanie umowy z wykonawcą

Spółka Infrakom z Kościana podpisała umowę na przebudowę ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach w gminie Osieczna. Roboty kosztować będą ok. 2,9 mln zł.

prow

Projekt obejmuje przebudowę ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do miejsca za przepustem na Kanale Obry. Jezdnia zostanie poszerzona do 5,5-6 m, wzmocniona będzie jej nośność, umocnione destruktem pobocza, odtworzone rowy przydrożne, powstanie też ok. 150 m chodnika i nowe przejście dla pieszych.

Najtańszą ofertę w przetargu złożyła spółka Colas Polska, ale w wyniku przeprowadzonych negocjacji z wykonawcami najniższą cenę – 2.891.221 zł - zaoferowała spółka Infrakom Kościan. Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz – przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha - podpisał dziś umowę z członkiem zarządu spółki Infrakom Krzysztofem Kluczykiem. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, burmistrz gminy Osieczna Stanisław Glapiak i kierownik budowy Łukasz Radkiewicz.

Na wykonanie robót wykonawca ma 6 miesięcy. Na przebudowę drogi powiat otrzyma dotację w wysokości blisko 1,9 mln zł (ok. 64 proc. kosztów) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie inwestycji zadeklarowała gmina Osieczna.