Top - obrazek ze zdjęciami

przejscie dla pieszych w Kłodzie

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na zwiększenie bezpieczeństwa przejść dla pieszych na drodze powiatowej w Kłodzie w gminie Rydzyna.

razem bezpieczniej

Przebudowana w 2022 r. droga powiatowa w Kłodzie to  bardzo ruchliwa trasa, codziennie wykorzystywana m.in. przez dziesiątki pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem oraz produktami z fabryki przetwórstwa mięsnego Agro-Rydzyna w tej miejscowości. Na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów powiat leszczyński otrzymał 100 tys. zł dofinansowania z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań na montaż na dwóch przejściach dla pieszych w Kłodzie urządzeń poprawiających bezpieczeństwo pieszych.

Powiat planuje doposażenie istniejących przejść przy przedszkolu oraz w okolicach Centrum Integracji Społecznej w Kłodzie w system inteligentnej sygnalizacji świetlnej dla pieszych, posiadającej czujnik dokonujący pomiaru prędkości zbliżającego się pojazdu, wymuszający zatrzymanie pojazdu i umożliwiający pieszemu bezpieczne przekroczenie jezdni. W obu lokalizacjach przewidziano też doświetlenie przejść oraz montaż fakturowych oznaczeń nawierzchni.

Na oferty od wykonawców ZDP czeka do 31 października br.  


 

Logo strony