Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

DROGA POWIATOWA W GRONOWKU

Powiat leszczyński otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na prawie połowę kosztów przebudowy drogi przez Gronówko w gminie Lipno. Projekt, który początkowo był na liście rezerwowej, trafił na listę podstawową.

logo rfrd

W 2022 r. powiat złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy kilometrowej drogi przez Gronówko z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Projekt znalazł się na liście rezerwowej, ale w wyniku oszczędności na przetargach innych samorządowych inwestycji trafił ostatecznie na listę podstawową. Powiat otrzyma ok. 2,7 mln zł dotacji, tj. na pokrycie prawie połowy kosztów szacowanej na ok. 5,5 mln zł inwestycji.

Zgodnie z projektem droga w Gronówku na długości blisko kilometra ma zostać przebudowana: jezdnia do szerokości 5,5 m, a chodnik – do 2 m. Ponadto zakres prac przewiduje budowę kanalizacji deszczowej, nowego przejście dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości jazdy kierowców.

Droga powiatowa z Leszna do Gronówka i z Gronówka do Wyciążkowa w poprzednich latach została poszerzona przez brygadę remontową Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.


 

Logo strony