zdjecie z otwarcia drogi

Przebudowa mostu na drodze powiatowej Brenno – Miastko w gminie Wijewo została oficjalnie zakończona.

ministertwo infra

Most w Miastku był w bardzo złym stanie technicznym, najgorszym wśród 19 obiektów mostowych zarządzanych przez powiat leszczyński. Spółka Most z Sopotu, która wygrała przetarg, rozebrała starą konstrukcję mostu, zbudowała nową oraz ułożyła nową nawierzchnię asfaltową na obiekcie oraz na dojazdach o łącznej długości 140 m.

Inwestycja kosztowała ok. 3,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej na rok 2023, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu powiatu.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, radni z przewodniczącym Rady Powiatu Leszczyńskiego Janem Szkudlarczykiem na czele oraz wójt gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński i przewodnicząca Rady Gminy Wijewo Maria Rąk.