droga łoniewo

Spółka Nodo z Leszna rozpoczęła budowę 2,7 km ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej, na odcinku od ronda w Łoniewie przez Dobramyśl do skrzyżowania z drogą krajową nr 12.

logo rfrd

W ramach powiatowej inwestycji spółka Nodo zbuduje 2,7 km ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m o nawierzchni asfaltowej, a w granicach Dobramyśli – z kostki betonowej oraz jej odwodnienie. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerów, dwie zatoki autobusowe, a także odcinek chodnika.

Inwestycja kosztować będzie 4.787.844 zł. Powiat na to zadanie otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 80 proc. jego koszów. Resztę wydatków pokryją powiat leszczyński i gmina Osieczna.

Facebook Powiat 2