Zakończyła się przebudowa przejścia dla pieszych w Maruszewie

Zakończyła się przebudowa przejścia dla pieszych w Maruszewie oraz budowa 200 m chodnika. Na tę inwestycję powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80 proc. jej kosztów kwalifikowanych, co po rozstrzygnięciach przetargowych oraz stosownych aneksach wynosi 228 360,71 zł.

Inwestycję za 367 808,25 zł wykonało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Zadanie wykonane zostało w terminie.

Przebudowę przejścia wykonano w rejonie przystanku komunikacji zbiorowej oraz w bezpośrednich okolicach jedynej placówki opiekuńczo-wychowawczej dla mieszkańców miejscowości przeznaczonej dla dzieci w wieku od 3 r.ż. do 6 r.ż. - przedszkola Eko-Brzdąc oraz gminnej, ogólnodostępnej strefy aktywności rodzinnej (plac zabaw,wiata rekreacyjno-turystyczna, siłownia zewnętrzna). Jego modernizacja wraz z chodnikiem w tym miejscu w znaczny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa głównie dzieci oraz ich rodziców i opiekunów uczęszczających do przedszkola. Przebudowane przejście znajduje się także w okolicy przystanku komunikacji zbiorowej, z którego korzystają pracownicy pobliskiego zakładu pracy generując wzmożony ruch pieszych. Wprowadzone rozwiązania doprowadziły do zmniejszenia zagrożeń skutkujących ewentualną wypadkowością z udziałem pieszych w rejonie przedmiotowego przejścia dla pieszych i wywierają pozytywny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego w jego rejonie.

logo rfrd