Droga powiatowa w BRENNIE

Rozbudowa drogi powiatowej nr 3903P w zakresie budowy dorgi dla rowerów na odcinku od Brenna w kierunku Włoszakowic

posli ład

Nazwa programu: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja 8

Wartość zadania z wniosku: 8 200 000,00 zł

Poziom dofinansowania: do 95 %

Kwota dofinansowania: 7 790 000,00 zł

OPIS PROJEKTU:

Przedmiotem projektu jest inwestycja z zakresu modernizacji powiatowej infrastruktury drogowej na terenie gminy Wijewo oraz gminy Włoszakowice w powiecie leszczyńskim. Zgłoszona do dofinansowania inwestycja polegać będzie na rozbudowie drogi powiatowej nr 3903P w zakresie budowy drogi dla rowerów na odcinku od miejscowości Brenno w gminie Wijewo w kierunku Włoszakowic w gminie Włoszakowice (z wyłączaniem prac w miejscowości Zaborówiec, w której znajduje się wybudowany w 2018 roku ciąg pieszo-rowerowy). Realizacja zadania uwzględnia istniejący system dróg dla rowerów w m. Brenno oraz Zaborówiec i w gminie Włoszakowice, dlatego do wybudowania zaplanowano odcinki, które mają na celu połączenie się z istniejącymi trasami tak, aby powstał spójny ciąg komunikacyjny rozdzielający ruch pojazdów samochodowych i rowerów na wskazanym odcinku.