SOSW RYDZYNA

Osuszenie i renowacja części murów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka w Rydzynie

posli ład

Nazwa programu: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych  (BGK) – edycja 8

Wartość zadania z wniosku : 2 200 000,00 zł

Poziom dofinansowania: do 85 %

Kwota dofinansowania:  1 870 000,00 zł

OPIS PROJEKTU:

Przedmiotem projektu jest modernizacja infrastruktury edukacyjnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym im. F. Ratajczaka w Rydzynie w zakresie prac związanych z osuszeniem oraz remontem i renowacją elewacji zabytkowych murów obiektu. Ze względu na wielkość obiektu oraz zakres prac koniecznych do wykonania dofinansowaniem objęta zostanie ta część murów, których stan techniczny jest najgorszy. Prace prowadzone będą przy kompleksie wpisanym do rejestru zabytków oraz Rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 15 marca 2017 r. uznanym za Pomnik Historii (z zachowaniem wymogów prowadzenia prac renowacyjnych przy tego typu obiektach).