Na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Mistrzostwach Leszna i Powiatu Leszczyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym.

Impreza odbyła się w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/18. Jest ona finansowana m.in. ze środków powiatu leszczyńskiego. W otwarciu igrzysk uczestniczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m i na 1000 m.

Najlepsze wyniki spośród dziewcząt z powiatu leszczyńskiego uzyskały:
I miejsce – Mirella Motuzna, SP Kąkolewo,
II miejsce – Aldona Kot, SP Bukówiec Górny,
III miejsce – Wiktoria Gabryel, SP Święciechowa.

Spośród chłopców z powiatu leszczyńskiego najlepsi byli:
I miejsce – Paweł Szczepaniak, SP Kąkolewo,
II miejsce – Paweł Więcek, SP Kaczkowo,
III miejsce – Eryk Nowak, ZSO Włoszakowice.

W klasyfikacji szkół z powiatu leszczyńskiego najlepsze wyniki osiągnęły zespoły dziewcząt z:
I miejsce – SP Bukówiec Górny,
II miejsce – SP Kąkolewo,
III miejsce – SP Rydzyna.

Najlepsze zespoły chłopców:
I miejsce – SP Kąkolewo,
II miejsce – SP Drobnin,
III miejsce – SP Rydzyna.

Dnia 17 maja br. odbędą się zawody rejonowe, w których wystartują po dwa najlepsze zespoły z powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców.

Fot. MOS Leszno

{gallery}2018/artykuly/MOSIR,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}