W hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach odbyły się z Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt ze szkół powiatu leszczyńskiego rywalizujących w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W turnieju piłki siatkowej dziewcząt uczestniczyło osiem drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu leszczyńskiego.

Po zaciętych zmaganiach rozgrywanych w kilku etapach, siatkarskim mistrzem powiatu leszczyńskiego zostały reprezentantki Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Osiecznej, a na trzecim ekipa z Wijewa.

Miejsca poza podium przypadły kolejno dziewczętom z: Drobnina, Włoszakowic, Święciechowy, Kaczkowa i Lipna.

Fot. MOS Leszno

{gallery}1.2019/MOS_siatkowka_dziewczat,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}