Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski ze zwycięzcą powiatowych igrzysk w badmintonie - SP Dąbcze

Drużyny dziewczyn ze Szkoły Podstawowej w Dąbczu oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej w Wijewie wygrały Leszczyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w powiecie leszczyńskim w badmintonie.

W ramach corocznej rywalizacji Leszczyńskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej dla Leszna i powiatu leszczyńskiego Miejski Ośrodek Sportu w Lesznie zorganizował zawody drużynowe w badmintonie.

Wśród dzieci zorganizowano wspólne zawody dla drużyn miejskich i gminnych. W kategorii dziewczyn wygrała drużyna SP w Dąbczu, natomiast wśród chłopców drugi w turnieju, ale najlepszy w powiecie został zespół SP Wijewo.

Powiatową rywalizację młodzieżową wśród dziewczyn także wygrała reprezentacja SP Dąbcze, natomiast jedyny reprezentujący powiat zespół SP Wijewo zajął w turnieju miejsko – powiatowym miejsce czwarte.

Dyplomy i puchary drużynom powiatowym wręczyli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Wyniki – dzieci

Wyniki - młodzież