Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze OSP w Święciechowie

Drużyny OSP Lipno wśród kobiet i OSP Grotniki wśród mężczyzn wygrały XI zawody sportowo – pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu leszczyńskiego w Święciechowie.

XI edycję zawodów zorganizowali Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lesznie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz gmina Święciechowa.

Zawody organizowane były co dwa lata, ale z powodu pandemii planowane na 2021 r. nie odbyły się. W Święciechowie w rywalizacji uczestniczyło 28 drużyn: seniorskich i młodzieżowych. Druhowie z OSP walczyli w dwóch kategoriach: biegu sztafetowym oraz ćwiczeniach bojowych.

W kategorii seniorów wśród kobiet zwyciężyła OSP Lipno, a wśród mężczyzn - OSP Grotniki. Rywalizację młodzieżową wygrały druhny z OSP Wilkowice II oraz druhowie z OSP Brenno.

Zawody obserwowali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sebastian Kozłowski, wójtowie gmin powiatu leszczyńskiego i Arkadiusz Pawlak prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Lesznie.

Fot. M.Wiśniewski Leszno.naszemiasto.pl

Facebook Powiat 2

Wyniki XI zawodów sportowo – pożarniczych jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu leszczyńskiego

Kobiety