Paweł Mrozkowiak

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Paweł Mrozkowiak został prezesem Futsal Ekstraklasy.

Siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie

Jedna oferta została zgłoszona w przetargu na przebudowę dachów dwóch zabytkowych budynków będących częścią siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. To trzeci etap kompleksowej modernizacji więźby dachowej obiektów szkolnych.

Prezentacja filmu „Moje Powstańcze korzenie” w SOSW Rydzyna

 

Uczniowie i nauczyciele prowadzonego przez powiat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie przygotowali film „Moje Powstańcze korzenie”, poświęcony powstańcom wielkopolskim.

Plakat obrazujący tekst

Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące przedłużenia obowiązywania na terytorium całego kraju drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) i trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP). Stopnie będą obowiązywały do 31 maja 2022 r.

Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas Jubileuszu 50-lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Rydzynie

Szkoła Podstawowa w Rydzynie obchodziła 50-lecie nadania imienia 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. W jubileuszu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Prezentacja sprawozdania z wykonania budżetu powiatu w 2021 r.

Radni powiatu leszczyńskiego zapoznali się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu samorządu w 2021 r. To był kolejny z rzędu proinwestycyjny budżet – na inwestycje samorząd wydał 24 proc.

Siedziba Starostwa Powiatowego w Lesznie

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Powiecie Leszczyńskim w 2022 r. Oferty można składać do 6 czerwca br.

Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na  LI sesji przegłosowała pięć uchwał, w tym zmieniła tegoroczny budżet samorządu.

Medale "Pro Patria"

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk przyznał byłym dyrektorom Szkoły Podstawowej w Rydzynie: Januszowi Hoffmanowi i Jerzemu Stróżyckiemu Medale „Pro Patria”. Zostaną wręczone wyróżnionym 14 maja br. podczas obchodów 50-lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Rydzynie.

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na piątek 13 maja br. na godz. 11:00 LI sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Lesznie, pl. Kościuszki 4b.

Złaz turystyczny Wiosna w Lesie

4 czerwca br. odbędzie się XXII Rajd Kolarsko – Pieszy „Witamy Wakacje” na trasie Włoszakowice - Ujazdowo - Boszkowo. Organizacja rajdu została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Przejazd kolejowy w Kąkolewie

Od 19 maja br. – na czas remontu - zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Kąkolewie. Do zakończenia prac – najpóźniej do 31 maja br. – obowiązywać będzie objazd przez krajową ''dwunastkę" i Pawłowice.