Przebudowa drogi Henrykowo - Strzyżewice

Na przebudowywanym odcinku drogi powiatowej między Henrykowem a Strzyżewicami w gminie Święciechowa ułożona została druga warstwa asfaltu.

Przebudowa drogi w Krzemieniewie

Przebudowa drogi powiatowej – ul. Dworcowej w Krzemieniewie zbliża się do końca.

Zawodniczki UKS Roszada na podium - Mistrzyni Polski Martyna Lipka i wicemistrzyni - Aleksandra Walkowska

Warcabiści UKS Roszada Lipno zdobyli łącznie 20 medali na Mistrzostwa Polski juniorów w Dąbkach koło Koszalina.

Przebudowa drogi wojewódzkiej przez gminę Wijewo

Dwuletnia przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305 przebiegającej przez gminę Wijewo w powiecie leszczyńskim zbliża się do końca.

Składanie kwiatów pod pomnikiem poległych ułanów w Lesznie

W Lesznie obchodzono Święto Ułanów Chrobrego, upamiętniające 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich, stacjonujący do 1939 r. w Lesznie. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Plakat obrazujący tekst

28 czerwca br. o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbędzie się spotkanie informacyjne dla hodowców trzody chlewnej z powiatu leszczyńskiego na temat stosowania nowych zasad bioasekuracji przed afrykańskim pomorem świń ASF.

Przebudowa drogi Górka Duchowna - Targowisko

Spółka Drogbud Gostyń przebudowuje drogę powiatową na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno.

Uczennice SOSW Rydzyna Maria Małecka i Izabela Sawicz

Troje uczniów prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie zostało laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkanie z folklorem”.

Plakat obrazujący tekst

Uczniowski Klub Sportowy Skoczki Święciechowa organizuje dla dzieci w lipcu br. cykl zajęć integracyjnych „Wakacje z szachami”. Będą one dofinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Wicestarosta Maciej Wiśniewski wręcza upominek powiatowy nadleśniczemu Nadleśnictwa Karczma Borowa Jackowi Napieralskiemu

Radni powiatu leszczyńskiego i pracownicy instytucji powiatowych gościli w gminach Lipno, Rydzyna i Osieczna, gdzie zapoznali się m.in. z funkcjonowaniem farmy fotowoltaicznej w Gronówku i oczyszczalni ścieków w Rydzynie.

Plakat obrazujący tekst

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs fotograficzny „Z obiektywem na rowerze po szlakach Powiatu  Leszczyńskiego”. Pierwsza nagroda wynosi 500 zł.

Rada Powiatu Leszczyńskiego

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 24 czerwca br. na godz. 12:00 XXXVIII sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Odbędzie się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Lesznie, pl. Kościuszki 4b.