Remont drogi Dłużyna - Skarżyń

Brygada Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie remontuje drogę Dłużyna – Skarżyń w gminie Włoszakowice.

Centrum PISOP organizuje badanie potrzeb wielkopolskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Przebudowa drogi Strzyżewice - Henrykowo

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna przebudowuje odcinek drogi powiatowej między Henrykowem a Strzyżewicami w gminie Święciechowa.

Karetka pogotowia ratunkowego

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego zarekomendował radnym sfinansowanie zakupu nowej karetki pogotowia dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Decyzja w tej sprawie zapadnie na kwietniowej sesji.

Powiat leszczyński uzyskał ok. 887 tys. zł dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę ścieżek rowerowych od wiaduktu w Wilkowicach do ronda w Święciechowie i dalej do istniejącej ścieżki w kierunku Gołanic.

Ścinka poboczy na ul. Spółdzielczej w Lipnie

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie systematycznie wykonuje prace zapewniające właściwe utrzymanie dróg i poboczy.

Prowadzony przez powiat leszczyński Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie decyzją wojewody wielkopolskiego z powodu zagrożenia Covid-19 utrzymuje do 25 kwietnia br. zawieszenie swej działalności.

Droga Strzyżewice - Henrykowo

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie otworzył oferty w dwóch przetargach na wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni na sześciu odcinkach dróg.

Wideokonferencja w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Podczas dzisiejszej wideokonferencji starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski omówili z wójtami i burmistrzami gmin zasady funkcjonowania punktów szczepień masowych przeciw Covid-19 w Garzynie i Wilkowicach.

Remont drogi Dłużyna - Skarżyń

Brygada Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęła remont drogi Dłużyna – Skarżyń w gminie Włoszakowice.

W wieku 65 lat zmarł Mieczysław Kowalczyk, znany w regionie leszczyńskim działacz rolniczy i  społeczny, były radny powiatu leszczyńskiego i były członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego.

Dąbcze w gminie Rydzyna

W pierwszym kwartale 2021 r. - według danych pochodzących z rejestru wyborców – liczba mieszkańców powiatu leszczyńskiego wzrosła o 193 osoby. Obecnie wynosi ona 57,4 tys.