W powiecie leszczyńskim aż o siedem osób wzrosła liczba osób zakażonych Covid-19. To pracownicy SP ZOZ MSWiA Centrum Rehabilitacji w Górznie, w którym znajduje się ognisko koronawirusa.

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło drugi przetarg w ramach kolejnego etapu cyfryzacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych. Na trzyletni projekt powiat leszczyński otrzyma do ok. 1 mln zł dotacji z budżetu Unii Europejskiej.

18 września br. we wszystkich nadleśnictwach organizowana będzie akcja #sadziMy, organizowana już po raz drugi pod patronatem Prezydenta RP. Lasy Państwowe rozdawać będą sadzonki drzew, które chętni będą mogli posadzić na swoich posesjach.

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 24 września br. XXVIII sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 12:00 w Pałacu w Pawłowicach, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, ul. Mielżyńskich 14, 64-122 Pawłowice.

Przebudowa drogi powiatowej w Targowisku

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęła poszerzanie drogi powiatowej Radomicko – Targowisko w gminie Lipno.

Hołd ofiarom sowieckiej agresji okupacji

W Lesznie uczczono 81. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Kwiaty przy pomniku katyńskim złożyła m.in. delegacja władz powiatu leszczyńskiego.  

Ścieżki rowerowe Wilkowice - Święciechowa - Gołanice

Siedem firm złożyło oferty w przetargu na budowę kolejnych dwóch odcinków ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim: Wilkowice – Święciechowa i Święciechowa w kierunku Gołanic. Najtańszą z nich o wartości ok. 985 tys. zł złożyła spółka Nodo z Leszna.

Przebudowa drogi w Krzycku Wielkim

Powiat leszczyński i gmina Włoszakowice współfinansują obecnie dwie inwestycje drogowe. Stan zaawansowania robót w Krzycku Wielkim i na drodze Gołanice - Jezierzyce Kościelne sprawdzali starosta Jarosław Wawrzyniak i wójt Robert Kasperczak.

W związku z podpisaniem umowy partnerskiej Powiat Leszczyński podaje do publicznej wiadomości, że przystąpił jako partner do realizacji projektu „Utworzenie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców powiatów leszczyńskich (ziemskiego i grodzkiego)”.

23 września br. odbędzie się bezpłatne webinarium „ZUS i PFRON na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością”.

Droga Hersztupowo - Nowy Belęcin

Spółka Gart z Golędzinowa koło Obornik Śląskich wykonała na drodze powiatowej Hersztupowo – Nowy Belęcin podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni.

Radar przy drodze powiatowej w Brennie

W każdej z siedmiu gmin powiatu leszczyńskiego na drogach powiatowych zamontowano radary z informacjami o prędkości jazdy pojazdów. Zakup urządzeń poprawiających bezpieczeństwo sfinansował samorząd powiatowy.